Kontakt
Til forsiden|Læs op|Sitemap|Print
Klub Himmelblå
Klub Himmelblå
Sommer og sjov, oversigtsfoto

Gallafest for juniorklubbens medlemmer

I aftes blev der afholdt galla fest i juniorklubben. Vi takker for en super aften med en helt igennem god, glad og festlig stemning.

  
Vores medlemmer havde ønsket at holde en fest, som de gerne selv ville arrangere. Så der blev nedsat en festkomite med repræsentanter for involverede årgange og vi voksne indtog en ren praktisk position, mens komiteen trådte i karakter. Vi stod naturligvis klar med lidt hjælp, men alt - festens farver, pynt, borddækning og menuen - blev håndteret af festkomiteen og som det fremgår af billederne her, så var det med en seriøs tilgang vores ældste gik til fest.

8kl til Gallafest
 
Pigerne fra 8.kl er klar til fest


Selvbetjening

Find det hurtigt:

Nyheder

Kalender

Der er ingen kommende arrangementer

Nyhedsservice

Abonnér på nyheder fra hjemmesiden.

Printet fra /Nyheder/Juniorklubben-Galla-fest